10 jednoduchých věcí, které by měl každý uživatel počítače znát.

Je úplně jedno, zdali jste počítačový nadšenec nebo jen uživatel z donucení. Přinášíme deset základních věcí, které by měl každý chtít znát. Vaše zařízení tak zůstane rychlé, bezpečné a příjemné pro provoz.

10) Nastavte si jednoduché zálohování. Všichni dobře víme, že bychom měli zálohovat. Pro zálohu na externí disk můžete využít jednoduché nástroje. Které jsou součástí operačního systému. Jako příklad mohu uvést Windows Backup nebo Apple Time Machine. Stále aktuálnější je záloha do online úložiště. Přeci jen v případě krádeže nebo požáru máte data v „suchu“. Data máte k dispozici ať jste kdekoli a kdykoli.

9) Vše dělejte s využitím klávesových zkratek. Krásné na technice je to, že většinu věcí dělá rychleji než člověk. Proto pokud hledáte na webové stránce nějaké slovo je Ctrl+F a napsání hledaného slova rychlejší než ho hledat očima. Využívejte při práci co nejvíce klávesových zkratek. Zkuste každý den přidat jednu klávesovou zkratku do Vašeho digitálního dobrodružství a uvidíte sami, jaký posun kupředu Vám to přinese.

8) Chraňte se před viry a nezvanými hosty. Uživatele Windows trápí viry od nepaměti. Je ovšem jednoduché se tomu pokusit bránit. Nainstalujte si nějaký dobrý antivir. Náš favorit je Avast FREE v kombinaci s Comodo firewall FREE. Samozřejmě žádný antivir ani firewall Vám negarantuje 100% bezpečnost. Nejdůležitější je zálohování a obezřetnost. Vše podezřelé se doporučuje otestovat online zde. Případně proskenovat nějakým antimalwarem jako SuperAntiSpyware.

7) Nastavte si domácí síť. Porozumět routeru nebo modemu může být celkem nuda. Ale je zde pár základních věcí, které můžete pro Vaši domácí síť udělat. Použijte silné heslo a šifrování minimálně WPA2. Zkontrolujte kanály okolních sítí. U všech zařízení používejte pokud možno poslední firmware vydaný výrobcem. Vyzkoušejte DD-WRT.

6) Mějte v počítači uklizeno. Každý se diví, jak se mu do počítače dostal ASK Toolbar nebo proč má tolik nepotřebného software i když si koupil úplně nový počítač. Se správnými nástroji jako je například Ccleaner a trochu know-how se tomu můžete vyvarovat navždy.

5) Dostaňte se do domácího počítače odkudkoli na světe. Také se Vám stalo, že jste šli ven s notebookem a něco jste zapomněli v domácím počítači. Jednou z cest jak tuto situaci řešit je cloudové úložiště jako je Mega. Ale je dobré vědět, že je možnost používat Váš domácí počítač ať jste kdekoli. Můžete pro to využít jednoduchou aplikaci jako je například Temviewer.

4) Udržujte Vaše zařízení v kondici pravidelnou údržbou. Ccleaner odstraní nepoužívané a neplatné položky z registru, nepoužívané a dočasné soubory a stopy zanechané systémem Windows a různými programy. Umí také vyčistit registry, spravovat obnovení systému, bezpečně smazat obsah nebo volné místo na disku, odinstalovat programy či upravit aplikace spouštěné po startu.

3) Najděte své ztracené nebo odcizené zařízení. Nikdy nevíte, kdy nebo kde zapomenete svůj notebook, telefon či tablet. Je pravý čas nastavit obranu pro tento případ. Uživatele počítače mohou zvolit aplikaci Prey. Uživatele Androidu mohou využít správce zařízení Android. Jablíčkáři si jednoduše zapnou funkci Find My iPhone, který umožňuje vystopovat Vaše zařízení v případě ztráty nebo krádeže. CameraTrace Vám vyhledá ukradený fotoaparát díky fotografiím online. Pokud se ovšem Vaše zařízení dostane do rukou zkušenému bazarmajstrovi, tak máte nejspíš smůlu. Člověk by ovšem neměl tento boj vzdávat a nejlepším řešením tak zůstává neztratit svoje zařízení a mít svá data bezpečně ochráněna.

2) Mějte své osobní informace v bezpečí. Bohužel, internet není bezpečné místo. To znamená, že všichni musíme být ostražití. Používejte silná hesla a sofistikované nástroje pro ochranu. Nepřipojujte se k nezabezpečeným sítím. Nezadávejte heslo do kupříkladu hotelového počítače. Nepoužívejte password managery.

1) Nedávejte počítači až příliš pozornosti. V poslední době spousta lidí tráví u moderní techniky příliš mnoho času. Počítače přináší lidem užitek, ale také stres a problémy. Zkuste si například o víkendu dát alespoň jeden den bez okamžitého přísunu informací.

vše vyřídíme za vás.

KLIKNĚTE ZDE PRO SPOJENÍ S TECHNIKEM ZDARMA