5 tipů pro jarní úklid počítače

Jaro klepe na dveře a vy jste zaneprázdněni domácím úklidem, ale nezapomínejte také na svůj digitální nepořádek. Váš počítač si zaslouží rutinní úklid, aby bylo zajištěno, že vaše důležité informace jsou a budou chráněny a váš technologický pomocník bude v maximální kondici. S přechodem z papírové podoby na digitální je pravděpodobné, že jste nahromadili velkou spoustu digitálního odpadu. Nevíte kde začít? Postupujte dle těchto pěti jednoduchých tipů, jak udělat jarní úklid počítače.

  • 1) Vymažte nepotřebná data. Jedná se o nejnáročnější úkol při čištění počítače. Třídění všech souborů je celkem časově náročné. Odstraňte kopie soborů, staré aplikace nebo věci, které již aktivně nepoužíváte. Zkuste si soubory uspořádat, tak aby jejich hledání pro vás bylo jednoduché. Tento krok vám pomůže v budoucnu předcházet hromadění nepořádku.
  • 2) Vyčistěte svůj internetový prohlížeč. Zkontrolujte, zdali v prohlížeči nemáte nějaké rozšíření | plugin, který již nepoužíváte. Odstraněním zvýšíte rychlost a dobu načítání stránek. Poté vymažte data prohlížeče, cookies a historii.
  • 3) Proveďte kontrolu na přítomnost malware. Existuje spousta softwaru, které Vám pomohou zkontrolovat, zdali v počítači neživíte nechtěného hosta. Ideálně z tohoto kroku udělejte rutinní zvyk a zajistěte tak, že vaše zařízení bude vždy ve špičkové kondici.
  • 4) Zálohujte a využijte například externí disk. Jarní úklid přinese spíš mazání, ale narazíte na data, o které nechcete přijít. Rodinné fotografie, finanční záznamy nebo jiné cenné informace. Uložením na externí médium můžete nejen uvolnit volné místo, ale ochráníte svá data pro případ selhání počítače nebo pevného disku.
  • 5) Desinfikujte počítač a připojená zařízení. Jakmile se vypořádáte se „srdcem“ počítače, tak bychom neměli zapomenout na vnější obal. Odstraňte bakterie a viry z klávesnice, myši či touchpadu jemnou desinfekcí. Určitě nejen okna by se měla lesknout, nezapomínejte ovšem na displej vašeho počítače, notebooku nebo tabletu.

Potřebujete další rady, jak na jaře vyčistit počítač? Náš technik je připraven vám pomoci s odbornou pomocí, která pomůže ochránit vaše data a ověřit, že vás systém je v optimální kondici. Klikněte na modré tlačítko pro spojení s technikem zdarma.

KLIKNĚTE ZDE PRO SPOJENÍ S TECHNIKEM ZDARMA