Neznáte mě a možná se divíte? Podvodná zpráva se šíří internetem!

Neznáte mě a možná se divíte, proč jste obdrželi tento e-mail, že? Takto začíná úvod jedné verze z mnoha podvodných zpráv šířící se českým internetem.

Do českých e-mailových schránek se dnes ráno šíří další vlna klasického podvodu. Jde o variaci podvodného e-mailu, který útočníci rozesílají nejméně dva roky. Zpráva je tentokrát psána lepší češtinou, ale princip podvodu stále stejný. Útočníci podvrhnou adresu odesilatele e-mailu, takže to vypadá, že zpráva přišla z účtu adresáta. Na základě toho se podvodníci snaží oběť přesvědčit, že mají její účet i počítač pod kontrolou.  Hrozí, že zveřejní lechtivé záběry, které údajně pořídili. Výměnou za to, že nic nezveřejní, požadují výkupné v Bitcoinech.

Celé je to samozřejmě nesmysl – podvrhnout e-mailovou adresu odesilatele není vůbec složité a nic to nedokazuje. Laicky řečeno: e-mail je hrozně děravý a nepočítal při svém návrhu s tím, že bude někdy zneužíván. Tudíž ne, útočník | spammer nemá přístup k vaší schránce, pouze zná vaší e-mail adresu (nikoli heslo). Neplaťte nic! Pokud i tak máte obavy, spojte se s naším technikem tlačítkem pod článkem. Ověříme zabezpečení vašeho počítače po internetu na dálku.

KLIKNĚTE ZDE PRO SPOJENÍ S TECHNIKEM ZDARMA

 

Profesionální správa IT dávno není jen pro firemní zákazníky! Proč?

Správa IT není jen pro firemní klientelu. Naše domácnosti se pomalu plní elektronikou a digitální pomocníci už nejsou jen počítače. Naši školení technici Vám pomohou naplnit technické potřeby vaší domácnosti a zároveň držet se v rozumném rozpočtu. Většina domácností má velmi komplexní technologická řešení jako například stolní počítač, jeden či dva notebooky, tablety a mobilní telefony. Všechny tyto zařízení potřebují bezpečný přístup k internetu. Neustále ukládají nová data a ta by měla být bezpečně zálohována a chráněna před externími hrozbami pro případ, že dojde k jejich selhání nebo útoku nějakého záškodníka. Bylo by skvělé mít internet po celém domě včetně garáže, zahrady nebo sklepa? Bylo by skvělé mít možnost tisknout odkudkoliv z jakéhokoliv zařízení? Bylo by úžasné kdyby fotografie či videa z vaší dovolené zůstali navždy v bezpečí? Naši technici jsou připraveni vytvořit komplexní plán pokrytí vašich digitálních potřeb.

Základní potřeby domácností jsou:

  • Zálohování | Už se nebudete muset bát o svá osobní data v případě poruchy nebo odcizení vašeho zařízení.
  • Cloud | Vaše data budou dostupná odkudkoliv. Pokud děti zapomenou domácí úkol, tak ho jednoduše stáhnou z domácího cloudu.
  • Bezpečnost | Všechna domácí zařízení budou zabezpečena, monitorována a pravidelně aktualizována. Náš technik vše zautomatizuje tak, že se o nic nebudete muset starat.
  • Vzdálená podpora | Je jedno, jaké zařízení používáte nebo kde jste. Náš technik se bezpečně připojí na dálku a vyřeší jakýkoliv problém. Ušetříte tak peníze a svůj drahocenný čas.
  • Technologický poradce | Využívejte našeho technika jako blízkého přítele, který poradí v případě plánování nákupu techniky nebo spotřebičů. Pomůžeme vám maximálně využít vaše prostředky k tomu, aby vaši digitální pomocníci byli jen ti nejlepší a nejspolehlivější. Pomůžeme vám udržet vaše technologie v nejlepším možném stavu.

KLIKNĚTE ZDE PRO SPOJENÍ S TECHNIKEM ZDARMA

5 tipů pro jarní úklid počítače

Jaro klepe na dveře a vy jste zaneprázdněni domácím úklidem, ale nezapomínejte také na svůj digitální nepořádek. Váš počítač si zaslouží rutinní úklid, aby bylo zajištěno, že vaše důležité informace jsou a budou chráněny a váš technologický pomocník bude v maximální kondici. S přechodem z papírové podoby na digitální je pravděpodobné, že jste nahromadili velkou spoustu digitálního odpadu. Nevíte kde začít? Postupujte dle těchto pěti jednoduchých tipů, jak udělat jarní úklid počítače.

  • 1) Vymažte nepotřebná data. Jedná se o nejnáročnější úkol při čištění počítače. Třídění všech souborů je celkem časově náročné. Odstraňte kopie soborů, staré aplikace nebo věci, které již aktivně nepoužíváte. Zkuste si soubory uspořádat, tak aby jejich hledání pro vás bylo jednoduché. Tento krok vám pomůže v budoucnu předcházet hromadění nepořádku.
  • 2) Vyčistěte svůj internetový prohlížeč. Zkontrolujte, zdali v prohlížeči nemáte nějaké rozšíření | plugin, který již nepoužíváte. Odstraněním zvýšíte rychlost a dobu načítání stránek. Poté vymažte data prohlížeče, cookies a historii.
  • 3) Proveďte kontrolu na přítomnost malware. Existuje spousta softwaru, které Vám pomohou zkontrolovat, zdali v počítači neživíte nechtěného hosta. Ideálně z tohoto kroku udělejte rutinní zvyk a zajistěte tak, že vaše zařízení bude vždy ve špičkové kondici.
  • 4) Zálohujte a využijte například externí disk. Jarní úklid přinese spíš mazání, ale narazíte na data, o které nechcete přijít. Rodinné fotografie, finanční záznamy nebo jiné cenné informace. Uložením na externí médium můžete nejen uvolnit volné místo, ale ochráníte svá data pro případ selhání počítače nebo pevného disku.
  • 5) Desinfikujte počítač a připojená zařízení. Jakmile se vypořádáte se „srdcem“ počítače, tak bychom neměli zapomenout na vnější obal. Odstraňte bakterie a viry z klávesnice, myši či touchpadu jemnou desinfekcí. Určitě nejen okna by se měla lesknout, nezapomínejte ovšem na displej vašeho počítače, notebooku nebo tabletu.

Potřebujete další rady, jak na jaře vyčistit počítač? Náš technik je připraven vám pomoci s odbornou pomocí, která pomůže ochránit vaše data a ověřit, že vás systém je v optimální kondici. Klikněte na modré tlačítko pro spojení s technikem zdarma.

KLIKNĚTE ZDE PRO SPOJENÍ S TECHNIKEM ZDARMA

 

 

Jak postavit chytrou domácnost?

Pryč jsou časy nerozbitné Nokie, se kterou by se dalo louskat ořechy. Většina z nás již má chytrý telefon, který nám umožní nejen telefonovat, ale spoustu dalších užitečných věcí, které nám usnadňují běžný život. Telefonem můžete ovládat celou domácnost a koncept chytré domácnosti již dlouho není výsadou zapálených ajťáků. Dnes může mít chytrou domácnost kdokoliv dokonce bez tahání kabelů a složitého nastavování. Můžete tak snížit náklady na energie, zvýšit zabezpečení a zlepšit celkově komfort celé domácnosti. Nejčastěji nastavujeme systémy spolupracující s chytrými asistenty Siri, Google Assistant nebo Amazon Alexa. Chytré osvětlení, termostat, zásuvky, vypínače, detektory, senzory, zabezpečovací prvky, meteostanice či videotelefony nejen to lze ovládat na dálku z Vašeho telefonu. Chytrou domácnost Vám pomůžeme naplánovat, nastavit a zabezpečit na dálku z pohodlí Vašeho domova. Spojte se s technikem zdarma.

KLIKNĚTE ZDE PRO SPOJENÍ S TECHNIKEM ZDARMA

Jak rozšířit WiFi po celém domě?

Pokud vám vaše Wifi nepokrývá všechny místnosti, zahradu nebo signál není kvalitní, tak není třeba vešet hlavu. Zkuste rozšířit WiFi svépomocí. První jednoduché pravidlo, pokud to připojení dovoluje, je Wi-Fi směrovač zkusit umístit na jiné, vhodnější místo. Poštelujte pozice antén a aktualizujte firmware routeru. Pokud to nepomůže je možné zakoupit druhý Wi-Fi router | extender a umístit jej do míst, které potřebujeme vykrýt signálem. Třetí řešení je použít powerline adaptéry, které rozvedou síť po kabelech na elektřinu. Zásuvkové adaptéry, které zapojíte do síťové (napájecí) zásuvky jsou elegantní a velmi spolehlivé řešení. Technologicky nadaní jedinci to vše zvládnou sami. Vy, kteří se necítíte nebo nechcete řešit nastavení a složitosti. Spojte se s naším technikem online. Se vším poradí a nastaví na dálku. Budete tak mít internet všude, kde budete potřebovat a Váš oblíbený seriál online se nebude sekat ať budete kdekoliv.

KLIKNĚTE ZDE PRO SPOJENÍ S TECHNIKEM ZDARMA