UŽITEČNÉ PROGRAMY ZDARMA

MAGIC ISO CD/DVD-ROM
MagicDisc je freeware.
MagicDisc je užitečný program určený k tvorbě virtuálních CD/DVD mechanik. Díky tomu můžete s obrazem média pracovat jako s reálným CD/DVD diskem. Výhodou používání virtuální mechaniky je také, vedle komfortnosti takové práce, je také podstatně větší rychlost při čtení oproti běžné mechanice.
CCLEANER
CCLEANER je freeware.
Crap Cleaner je nástroj pro optimalizaci systému. Odstraní nepoužívané a neplatné položky z registru, nepoužívané a dočasné soubory a stopy zanechané systémem Windows a různými programy. Navíc CCleaner umí také vyčistit registry, spravovat obnovení systému, bezpečně smazat obsah nebo volné místo na disku, odinstalovat programy či upravit aplikace spouštěné po startu.
AVAST FREE ANTIVIRUS
AVAST FREE je freeware.
Avast Free Antivirus 2015 poskytuje základní zabezpečení, které je nezbytné pro ochranu Vašeho počítače, domácí sítě a Vašich dat před hackery a zloději.

MOZILLA FIREFOX
MOZILLA FIREFOX je freeware.
Rychlý a bezpečný webový prohlížeč, o kterém všichni nadšeně mluví. Nezapomeňte na Adblock a Ghostery modul.
MOZILLA THUNDERBIRD
MOZILLA THUNDERBIRD je freeware.
Hledáte rychlý, bezpečný a spolehlivý program pro správu pošty a diskusních skupin, který vám umožní mít vše pod kontrolou? Thunderbird je řešení právě pro Vás.
SKYPE
SKYPE je freeware.
Skype je nástroj pro telefonování po internetu. Umožňuje bezplatně telefonovat z jednoho počítače na druhý a potřebujete k tomu jen internetové připojení, mikrofon a sluchátka.

FILEZILLA
FILEZILLA je freeware.
FileZilla klient je rychlý a spolehlivý FTP, FTPS a SFTP klient s mnoha užitečnými funkcemi a intuitivním uživatelským rozhraním.
ASHAMPOO FREE BURNER
ASHAMPOO B.S.F. je freeware.
Ashampoo Burning Studio Free je oblíbený nástroj na vypalování optických disků. Mezi podporované formáty patří CD, DVD a Blu-ray. Vypalovat lze data, hudbu i video. Program disponuje jednoduchým a přehledným rozhraním, ve spojení s českou lokalizací jde o ideální nástroj pro začátečníky a mírně pokročilé uživatele. Kromě běžných funkcí je obsažena i podpora pro zálohování dat a ripování hudebních CD.
MOZBACKUP
MOZBACKUP je freeware.
Program MozBackup slouží k zálohování a obnovéní uživatelských profilů aplikací Mozilla Suite, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird a Netscape.

FOXIT READER
FOXIT READER je freeware.
Program Foxit Reader představuje již delší čas jednu z nejkvalitnějších alternativ prohlížeče Adobe Reader, přičemž v současné době jej používá více než sto milionů uživatelů. Oproti svému robustnějšímu bratříčkovi se však vyznačuje malou velikostí, relativně nízkými nároky na systémové zdroje a bezpečností.
COMODO FREE FIREWALL
COMODO FREE FIREWALL je freeware.
Comodo Firewall je vynikající ochranný nástroj, který se v řadě testů umístil před svými placenými konkurenty. Pracuje spolehlivě, jeho ovládání je velice jednoduché, velkou výhodou je databáze důvěryhodných aplikací. Comodo Firewall má běžné vlastnosti firewallů, povolujete tedy, které programy se mohou připojovat k Internet.
VLC MEDIA PLAYER
VLC MEDIA PLAYER je freeware.
Multimediální přehrávač, který ohromí svou jednoduchou grafikou (kterou však lze vylepšit skiny) a svými možnostmi v přehrávání multimédií, tedy jak hudebních, tak i video formátů s titulky.

7ZIP
7ZIP je freeware.
7-Zip je kompatibilní s ostatními ZIP utilitami. Používá "Store" a "Deflate" metody komprese. Pro dekomprimaci umí použít navíc metodu "Implode".
INKSCAPE
INKSCAPE je freeeware.
Inkscape je výborný nástroj na tvorbu a úpravu vektorové grafiky. Tento editor je svou kvalitou srovnatelný se svými konkurenty (Adobe Illustrator, Freehand, CorelDraw). Veškerá tvorba probíhá za použití W3C standardu škálovatelné vektorové grafiky (SVG).
MEGA SYNC CLIENT
MEGASYNC je zdarma.
Jestliže si chcete udělat zálohu dokumentů nebo fotek a přemýšlíte, u koho si zřídit účet, zde najdete klienta našeho favorita Kima Dotcoma. Získáte 50GB zdarma pro svoje data. Zatím není známo nalezení jakékoliv slabiny zabezpečení.

MEGA CODEC PACK
MEGA CODEC PACK je freeware.
Velmi rychle pomocí pár voleb během instalace můžete mít všechny akuální kodeky pro přehrávání.
GOM MEDIA PLAYER
GOM MEDIA PLAYER je freeware.
Velice schopný, fungující a v neposlední řadě také pěkně vypadající multimediální přehrávač.
OPEN OFFICE
OPEN OFFICE je freeware.
Alternativa Office od firmy Microsoft. Součásti jsou velmi podobné placeným variantám. Pokud tedy nechcete příliš utrácet za software, OpenOffice je asi nejlepší bezplatnou variantou. Kdo je spíše pohodlný a nechce překonávat malé rozdíly mezi oběma balíky a občasnou nestabilitu, asi zůstane raději u MS Office.

SCROLLOUT F1
SCROLLOUT F1 je freeware.
Aplikace určená zejména pro administrátory mailových serverů, ať už běžících pod Windows nebo Unixem. Tento komplexní firewall (gateway) nabízí ochranu proti spamu, anitivrus a systém proti ztrátě dat. Program nemá problémy s novými ani staršími servery ať už se jedná o Microsoft Exchange, Lotus Domino, Postfix, Exim, Sendmail, Qmail a další. Většinu nastavení lze nechat na autokonfiguraci, program tedy zvládnou používat i méně zkušení admini.
PDF CREATOR
PDF CREATOR je freeware.
PDFCreator Vám umožní vytvářet PDF dokumenty a také dokumenty v PostScriptu, EPS či různých obrázkových formátech. Do těchto formátů dokáže převést prakticky libovolný dokument, protože program funguje jako virtuální tiskárna.
CRYSTALDISKINFO
CRYSTALDISKINFO je freeware.
Volně šiřitelná aplikace CrystalDiskInfo je praktický nástroj, který umožňuje zjistit spoustu informací o pevném disku počítače.

XNVIEW EXTENDED
XNVIEW je freeware.
Program určený primárně pro prohlížení obrázků. Zvládá i mnoho dalších funkcí, které jinak najdete jen v grafických editorech. Poradí si s více než 400 grafickými formáty a dokáže uložit obrázek či fotografii v 50 z nich.
OCAM
OCAM je freeware.
oCam pomáhá uživatelům zachytit snímky obrazovky nebo pořídit záznam činnosti na ploše. Aplikace nabízí dva různé režimy snímání screenshotů a nahrávání videa. Uživatelské rozhraní aplikace je velmi přehledné, snadno se používá a umoňuje podrobné nastavení pořizování screenshotů a záznamů.
TEAMVIEWER
TEAMVIEWER je freeware.
Aplikace TeamViewer patří do rodiny nástrojů pro vzdálenou správu systému. Umožňuje připojit se na jiný počítač, jak v místní síti, tak i v internetu, a ovládat ho bez nutnosti být u něj fyzicky přítomen.