Neznáte mě a možná se divíte? Podvodná zpráva se šíří internetem!

Neznáte mě a možná se divíte, proč jste obdrželi tento e-mail, že? Takto začíná úvod jedné verze z mnoha podvodných zpráv šířící se českým internetem.

Do českých e-mailových schránek se dnes ráno šíří další vlna klasického podvodu. Jde o variaci podvodného e-mailu, který útočníci rozesílají nejméně dva roky. Zpráva je tentokrát psána lepší češtinou, ale princip podvodu stále stejný. Útočníci podvrhnou adresu odesilatele e-mailu, takže to vypadá, že zpráva přišla z účtu adresáta. Na základě toho se podvodníci snaží oběť přesvědčit, že mají její účet i počítač pod kontrolou.  Hrozí, že zveřejní lechtivé záběry, které údajně pořídili. Výměnou za to, že nic nezveřejní, požadují výkupné v Bitcoinech.

Celé je to samozřejmě nesmysl – podvrhnout e-mailovou adresu odesilatele není vůbec složité a nic to nedokazuje. Laicky řečeno: e-mail je hrozně děravý a nepočítal při svém návrhu s tím, že bude někdy zneužíván. Tudíž ne, útočník | spammer nemá přístup k vaší schránce, pouze zná vaší e-mail adresu (nikoli heslo). Neplaťte nic! Pokud i tak máte obavy, spojte se s naším technikem tlačítkem pod článkem. Ověříme zabezpečení vašeho počítače po internetu na dálku.

KLIKNĚTE ZDE PRO SPOJENÍ S TECHNIKEM ZDARMA